• bilgi@e-ehliyet.com
  • 0216 706 5161

Ehliyet Randevu İşlemleri

Ehliyet Kazanıldıktan Sonra Yapılacak İşlemleri

Ehliyet Randevu
Teorik ve Direksiyon Sınavlarından Başarılı Olduktan Sonra, Emniyet Müdürlüğü Trafik Şubesi  Ehliyet Bürosundan Sürücü Belgesini Almak İçin Yapılması Gereken İşlemler:
Direksiyon sınavından başarılı olup sürücü belgesi alma hakkı elde etmiş adaylarımız direksiyon sınavının olduğu günden itibaren yaklaşık *5-10 gün sonra kursumuzdan sürücü sertifika ve dosyalarını imza karşılığında elden teslim aldıktan sonra trafik şube müdürlüğüne başvuru sürecini başlatacaklardır.
Trafik şubeye gitmeden önce ehliyet randevusu alınacaktır.  Aksi taktirde ehliyet dosya başvuruları kabul edilmeyecektir.
Trafikten şubeden;  ehliyet almak, yenilemek, zayi ve yabancı ehliyet alımlarının tamamı için randevu almak gerekmektedir.

Trafik Şubeden Ehliyet Nasıl Çıkartılır? İşlem Sırası
1- Kursunuzdan Sürücü Sertifikasını alınız. (İçerisinden her hangi bir evrak kesinlikle almayın / atmayın / yıpratmayın. Sürücü sertifikası kaybedilirse kurumumuza dilekçe ile başvuru yapılıp, gazete ilanı verilerek zayi işlemi yapılması gerekecektir ve ek ücretlere tabidir.

2- Trafik Şubeden (İstanbul’un her hangi bir ilçesi veya tüm yurt içinde her hangi bir trafik ehliyet bürosundan alabilirsiniz.) Ehliyet Randevusu Alınız.
Ehliyet randevusu almak İçin Tıklayınız.

3- Ehliyet harç ücretlerini, Trafik büroya gitmeden bankaya yatırınız (Halk, Vakıf, Ziraat Bankalarının tüm şubelerine T.C Kimlik No, isim ve ehliyet sınıfı belirterek yatırabilirsiniz)

2017 Yılında Ehliyet İçin Devletin Aldığı Harç Tutarları
2017 Yılı ehliyet harç ücretleri
M A A1 A2 F H Snıfı Ehliyetler:  143.70 TL
B Sınıfı Ehliyet :                             433.10 TL
C D E ve G Sınıfı Ehliyetler:         722.50 TL
Tüm sınıflar için ehliyet kart ücreti:  Değerli kağıt bedeli 117 TL, vakıf payı 22 TL olmak üzere Toplam: 139.00 TL
iki ayrı ödeme seklinde ödenecek yukarıda belirtilen bankalara harc olarak yatırılacaktır.

Birden fazla sınıf sertifikanız var ise her biri için ayrı, ayrı harç yatırınız.

Not:
Trafik şube sürücü belgesi birimine gittiğinizde N.cüzdanı ile varsa ehliyetinizin aslı yanınızda olsun.

Dosyanızın içinde diğer eklerle birlikte 3 adet biyometrik fotoğraf olduğundan emin olun.
Öğrenim belgenizin kursumuz tarafından onaylanmış fotokopisi dosyanızın içinde kalacak. Ayrıca öğrenim belgenizin aslı (Islak imzalı) ya da noter tastikli sureti yanızında olsun istendiğinde ibraz edecek ve tekrar alacaksınız.

Bayanların, kızlık soyadı ile öğrenim belgesinde yazan soy isimleri farklı ise evlilik cüzdanı fotokopileri de ehliyet dosyasında bulunacaktır. Ayrıca, aslının da gerektiğinde ibraz için yanlarında olması gerekebilir.

Randevu saatininden 30 dakika önce şubede olunuz.
1 yıl içinde trafik şubeden ehliyete dönüşmeyen dosyanızda, sürücü sağlık raporunun süresi dolacağından eskisi atılmadan yenileri alıp dosyaya ilave ederek başvurunuz.